06 Mayıs 2019 Pazartesi, 10:04
avrupaekonomi
avrupaekonomi emrutaytan@gmail.com Tüm Yazılar

Antep Mutfağını Bodrum’a taşıdılar

Türkiye’nin Lezzet başkenti olan Gaziantep’in yemekleri artık ” Şemaden ” İle Bodrum’da.

Tatil cenneti bodrum’da Gaziantep Yemekleri İle hizmet veren ” Şemaden Antep Mutfağı ” büyük bir gurur ile hizmet vermeye devam ediyor .

Yaptıkları hizmet ve lezzet ile kısa sürede Bodrum’un en ünlü mekanları arasındaki yerini almayı başaran Şemaden Restoran Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Çalışkan ; Kısa sürede çok yol katettik biz Bodrum’u sevdik bodrum’da bizim lezzetlerimizi sevdi yakın zaman’da Bodrum Yalıkavak’ta İkinci şubeyi açmayı planlıyoruz her şey çok güzel ve Bütün Emeklerimiz dünyadaki cennet bodrum için. dedi

Şemaden Antep mutfağında Yuvalama, acılı ezme, şiveydiz, alinazik, küşneme şiş, fıstıklı kebap, ekşili ufak köfte, beyran çorbası, çir aşı… Bunlar Gaziantep’in birbirinden lezzetli ve her biri kendine has yemeklerinden ilk akla gelenler. Antep mutfağı, Antepli olmayanlar için kebap ve baklavadan ibaret gibi görünse de, aslında içinde yüzlerce çeşit tencere yemeği, dolma ve tatlıyı barındırıyor. Et ve acılı baharatlar temel malzemeyi oluşturuyor. Antep usulü lahmacun soğansız yapılıyor, nar ekşisi hemen her sofrada bulunuyor. İşte tüm bu yemekleri Gaziantep’e kadar gitmeden bulabileceğiniz Bodrum’daki tek mekan.

Kıbrıs Şehitleri Caddesin’de bulunan Şemaden siz değerli misafirlerini bekliyor.

İnstagram: semadenbodrum

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam